نکات و ترفندهایی برای آموزش زبان انگلیسی

تا به حال به این فکر کرده اید که آموزش زبان انگلیسی چه ملزوماتی دارد؟ تعدادی از بهترین آموزش های زبان انگلیسی غالباً حاصل کار مدرسی بوده که فقط انگلیسی میدانسته و بنابراین شاگردانش را مجبور کرده است که انگلیسی صحبت کنند. این روش آموزش که در آن زبان آموزان فقط باید به زبان انگلیسی حرف بزنند را روش مستقیم (direct method) یا روش طبیعی (natural method) آموزش یک زبان خارجی مینامند و تمرکزش بر روی تلفظ صحیح و کسب مهارت های مکالمه ای است.

اولین مهارت مورد نیاز برای آموزش موفقیت آمیز زبان انگلیسی، توانایی استفاده موثر از حرکات و اشارات بدن است. اکثر زبان آموزان دریافته اند که وقتی مجبورند فقط از زبان انگلیسی در کلاس استفاده کنند، بهتر یاد میگیرند. با اجتناب از بکار بردن زبان بومی شاگردان تان، آنها را وامیدارید تا در وهله اول، بوسیله حرکات و اشارات بدنی شما حین تدریس لغات جدید، زبان انگلیسی را یاد بگیرند و سپس با استفاده از آموخته هایشان، مطالب و دانسته های بیشتری یاد بگیرند. این الگوی یادگیری درواقع نحوه زبان آموزی کودکان را تقلید کرده است و بنابراین این روش بهتر از حفظ کردن و تکرار لغات انگلیسی است.

یک استراتژی مهم دیگر در آموزش زبان انگلیسی این است که شاگردان را مجبور کنید جملات رایج زبان انگلیسی را آنقدر تمرین کنند تا کاملاً مسلط شوند. با این روش، زبان آموز بیشتر روی لهجه و تلفظ درست تمرکز میکند. مثلاً آموزش معادل های انگلیسی سلام و احوال پرسی، سوالات رایج و اصطلاحات میتواند کمک فوق العاده ای به آموزش ظرافت های زبانی و توانایی های گفتاری زبان انگلیسی بکند. در آموزش هر زبان، تاکید و تمرکز اولیه بر رایج ترین جملات خیلی مهم است و زبان آموز خواهد توانست مکالمه را درست و اصولی آغاز کند. صدها راهنمای تدریس زبان انگلیسی هست که به شما کمک میکند بدانید اول از همه کدام نوع جملات رایج را باید آموزش دهید.

منبع: http://www.5minuteenglish.com/tips-teaching-english.htm

/ 0 نظر / 72 بازدید