نکاتــی جهت بهبــــود پایـــداری وینـــــدوز

 

1-همیشه ویندوز را از پایه نصب کنید: ارتقاءاز نسخه قبلی ویندوز آسان‌تر و سریع‌تر است اما دیر یا زود شما بهای اینراه میان‌بر را با مشکلاتی نظیر عدم پایداری ویندوز خواهید پرداخت، پس بهتراست وقت بیشتری گذاشته تا از مشکلات بعدی نجات پیدا کنید.

 

 2- در مورد خرید سخت‌افزار مرغوب خساست به مایکروسافت موجود باشد.

-         راه‌اندازهای (Driver) سیستمی قدیمی را درویندوزهای جدید استفاده نکنید:هنگامی‌ که سیستم جدیدی را می‌‌خرید نگهداریپرینترها و اسکنرهای قدیمی، وسوسه انگیز به نظر می‌‌رسند. در صورتی کهسازنده سخت‌افزار، راه‌انداز جدیدی را ارائه نکرده باشد ریسک نصبراه‌‌انداز قدیمی را انجام ندهید حتی اگر سخت‌افزار موجود با آن کار کند. می‌‌توانید در اینترنت به دنبال راه‌اندازهای جدید بگردید یا ازراه‌اندازهای خود ویندوز استفاده کنید.

 

-         قبل از نصب نرم‌افزار جدید، آن را ارزیابیکنید: تا جایی که امکان دارد فقط نرم‌افزارهای نوشته شده را برای سیستمعامل خودتان استفاده کنید، ویندوز 2000 و xp دارای شیوه سازگاری برایپشتیبانی نرم‌افزارهای سیستم‌عامل‌های پیشین هستند، هر زمانی که توانستیدنرم‌افزارهای خود را به روز کنید.

 

5- تنظیمات خارج از قاعده را روی سیستم خودانجام ندهید: هنگامی که کاربران در کار با سیستم‌های‌شان ماهرتر می‌‌شوندوسوسه دستکاری در تنظیمات سیستم‌عامل نظیر دستکاری در رجیستر، آنها راتهدید می‌‌کند. این تنظیمات ممکن است به ظاهر کارآیی سیستم شما را اندکیبالا ببرد اما در حقیقت باعث به دردسر افتادن شما می‌‌شود

 

/ 0 نظر / 7 بازدید