آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم

بانک سوالات دبیرستان و پیش دانشگاهی . مکالمه . مقالات .

نکات مهم برای یادگیری زبان انگلیسی
نویسنده : غلامعلی عباسی - ساعت ٢:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٦/٢
 

 

●   اگر درس جدیدی را مطالعه می کنید 30 تا 45 دقیقه برای هر درس زمان قرار دهید.

●   اگر درس را بازنگری می کنید یا برای دفعات دوم یا سوم مطالعه می کنید 5 تا 10 دقیقه زمان کافی است.

●   برای علاقه مندی بیشتر می توانید درس هایی را که علاقه دارید زودتر مطالعه کنید.

●   درس ها و مطالب مورد علاقه خود را ستاره دار کنید.

●   نظرات و یاداشت های درسی خود را کنار هر درس بنویسید.

●   لفات و اصطلاحات جدید را تکرار کنید شما می توانید بدون صدا لغات را در فکر خود تکرار کنید. این روش به شما کمک می کند که بهتر لغات را به خاطر بسپارید.

●   فراموش کردن لغاتی که جدید یاد می گیرید بسیار ساده است. اما اگر در یک دوره زمانی کوتاه لغات را تکرار کنید به شما کمک می کند که لغات را بخاطر بسپارید و دیگر فراموش نکنید.

●   زمان مناسب برای دوره در هر روز ٣٠ تا 40 دقیقه می باشد.

●   5 دقیقه مطالعه در روز بهتر از نیم ساعت مطالعه در هفته است و نیم ساعت در هفته بهتر از 2 ساعت در ماه است

●   سعی کنید در طول دوره وقفه ایجاد نگردد . اگر یک روز ۴ ساعت مطالعه کنید و در طول هفته برای دوره وقت نگذارید. اصلا روش درستی را در پیش نگرفته اید.

●   برای پیدا کردن معانی کلمات بهترین روش استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی می باشد. سعی کنید همواره معانی لغات را به زبان انگلیسی به خاطر بسپارید.
در ابتدای دوره و برای استفاده نرم افزار، سعی کنید بیشتر گوش کنید، تلفظ ها را تکرار کنید، بعد از مدت کوتاهی کلمات و تلفظ آنها برای شما آشنا خواهند شد، و شما می توانید کلمات را به راحتی بشنوید و تکرار کنید.

●   برای تقویت زبان خود سعی کنید به زبان انگلیسی فکر کنید. یکی از روش های کمکی برای تقویت فکر کردن به زبان انگلیسی یادگیری معانی لغات به زبان انگلیسی می باشد . بدین صورت شما می آموزید در هنگام صحبت کردن جمله را به صورت انگلیسی در فکر خود ساخته و سپس به زبان بیاورید.

●   برای نمونه لغت HOTEL را معادل مهمانخانه . مسافرخانه برای خود معنی نکنید، همواره سعی کنید توضیح انگلیسی لغت را معادل when they are on holiday, and pay for their rooms and meals A hotel is a building where people stay در ذهن خود نگه دارید.

●   سعی کنید به زبان انگلیسی فکر کنید، برای این کار بهتر است سعی کنید در طول روز برنامه ها و کارهای خود را در ذهن خود مرور کنید. برای شروع ممکن است در مرور کارهای روزانه خود به دلیل ندانستن برخی لغات مشکل داشته باشید، اما نگران نباشید، هر لغتی را که نمی دانستید رها کنید و به دنبال لغت و جمله بعدی بروید تا بعد در زمان مناسب با استفاده از دیکشنری معنی آن لغت را پیدا کنید. نوشتن برنامه روزانه و فکر کردن کار هایی که در طول روز می بایست انجام دهید به زبان انگلیسی به شما کمک می کنید و ذهن شما را برای ساختن جملات و بیان جملات به زبان انگلیسی فعال نگاه می دارد.

طراحی دفتر یا فلش کارت لغات

شما می توانید زمان هایی که یک لغت یا اصطلاح جدید می آموزید آن را بنویسید. برای این کار می توانید:


●   توضیح مربوط به لغت را بنویسید.
●   برای لغات معادل و مخالف بنویسید.

شما نیاز ندارید تمام موارد را برای یک لغت خاص بنویسید در برخی موارد فقط نوشتن نام لغت بدون توضیح هم کافی است. شاید در زمان دیگری با مراجعه بتوانید برای آن لغت توضیح اضافه کنید.

دقت کنید که فقط لیست لغات را ننویسید. لغات را در کنار هم بنویسید از جدول، فلش و شکل برای ارتباط آن ها استفاده کنید. سعی کنید دفتر لغات شما جذاب باشد.

 

از دیکشنری های انگلیسی به فارسی و یا فارسی به انگلیسی استفاده نکنید.

                 

سعی نکنید جمله را در ذهن خود به فارسی ساخته و بعد لغات را ترجمه کرده و سپس به زبان بیاورید این روش درستی برای تقویت زبان انگلیسی نمی باشد. بهتر است لغات را کاربردی و در جمله یاد بگیرید.