abbasibe.persianblog.ir Website ValueWebsite Value Calculator
abbasibe.persianblog.ir Website Value
Website Value Calculator راه شگفت انگیزی که زبان انگلیسی به کسب و کار میکند 5 - آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم

آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم

بانک سوالات دبیرستان و پیش دانشگاهی . مکالمه . مقالات . آپدیت روزانه Nod 32

راه شگفت انگیزی که زبان انگلیسی به کسب و کار میکند 5
نویسنده : غلامعلی عباسی - ساعت ٢:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٩/۱
  

هنگامی که انگلیسی، حقیقتا به زبانی جهانی تبدیل می­شود، دانستن این زبان مطمئنا مهارت مفیدی در دنیای کاری است. عجیب نیست که تحقیق نشان داده است که در حدود دوسوم یادگیرنده­ها در بازارهای جهانی مانند آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی به منظور درخواست شغل در کشورخودشان یا برای کار در کشورهای خارجی در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند. اما شما ممکن است تعجب کنید که بدانید انگلیسی از راه ­های دیگری نیز به شغل شما کمک می­کند. ادامه­ ی مطلب را بخوانید تا بفهمید مهارت داشتن در انگلیسی چطور می­تواند روش انجام وظایف را بهبود دهد، به شما کمک کند تا تصمیمات بهتری بگیرید و احتمالا حتی قدرت کسب درآمد شما را بالا ببرد ....

1. صحبت نکردن به یک زبان دیگر ممکن است کارمند را عقب بیاندازد

نه تنها دانستن یک زبان دوم برای افراد و شغلی که انجام می­ دهند مفید است، صحبت کردن با تنها یک زبان ممکن است به مانعی برای مشاغل آینده تبدیل شود.

ریچارد هاردی[1] استاد UBS می­گوید: "در کسب و کارهای جهانی قبل از یک نقطه­ ی مشخص، یک سقف شیشه­ای برای افراد تک زبانه[2] ایجاد می­شود؛ به جز اینکه آن­ها تجرب�� هایی در خارج از کشور داشته باشند، آگاهی فرهنگی داشته باشند و احتمالا زبان بدانند، نمی­ توانند به اتمسفر تصفیه شده دسترسی پیدا کنند"

 

2. مهارت­های انگلیسی چابکی کارمند را بهبود می­بخشد

جدا از فواید ارتباطی ­ای که در تقویت زبان انگلیسی وجود دارد؛ اندرو هیل[3]، وابسته و مدیر ویراستاری در فایننشال تایمز، بیان می­کند تحقیقی علمی وجود دارد که " مشخص می­کند افراد چند زبانه چابک ترند؛ و قابلیت بیشتری برای انجام وظایف مختلف دارند".

3. افراد چند زبانه تصمیم گیرندگان بهتری هستند

اگر فکر می­کنید که داشتن آشنایی مادری با یک زبان باعث می­شود هنگام تصمیم گیری با آن زبان راحت ­تر باشید، این ممکن است درست نباشد.

آنتونلا سوریس[4] استاد زبانشناسی توسعه در دانشگاه ادینبورگ بیان می­کند: "چندزبانه­ ها در گرفتن تصمیم­های عاقلانه در زبان دومی بهتر عمل می­کنند". " هنگامی که مشکل در چارچوب زبان دوم شکل می­گیرد، تفاوت احساسی بیشتری بین گوینده و مشکل وجود دارد و این باعث تصمیم عاقلانه تری می­شود چراکه کمتر تحت تاثیر فاکتورهای احساسی قرار دارد".

4. چند زبانه­ ها دارای ’قدرت نرم‘ هستند

قدرت نرم یقینا به معنای نرم­شدن توانایی­ها نیست – بلکه در واقع بر عکس این موضوع است. مفهومی که توسط جوزف نی [5] از دانشگاه هاروارد توسعه پیدا کرد و به این صورت تعریف شده است: " یک روش مجاب کننده در رابطه با روابط بین المللی، عموما با استفاده از تاثیرات اقتصادی یا فرهنگی – به جای تهدید و اجبار یا پرداخت پول."

قدرت نرم که به طور سنتی همراه با دیپلماسی بین­ المللی است، میتواند در نقش هایی که به میانجی گری، شبکه و ساختن روابط مشتری­ها نیاز دارند، مفید باشد.

5. داشتن مهارت­ های انگلیسی می­تواند به معنی داشتن مهارت­ های مذاکره­ ای بهتر باشد

توانایی­ های قدرت نرم که چند زبانه­ ها از آن برخوردار هستند( چنانکه در مورد 4 بالا اشاره شد) ، به این معنی است که آن ها در مذاکره کردن بهتر هستند " بخشی از آن به دلیل این است که آن­ها می توانند دیدگاه طرف دیگر را بفهمند؛ آنها می­توانند واکنش و نظر طرف مقابل را پیش ­بینی کنند" این را آنتونلا سوریس استاد زبانشناسی توسعه در دانشگاه ادینبورگ بیان می­کند. این موضوع بخصوص در نقش­ هایی که نیازمند مذاکرات در مورد قراردادهاست مفید است.